Muzyka, emocje i wspomnienia — Costa Barcelona 2026

Są wydarzenia, które pozostają w pamięci na długo — i właśnie takim wydarzeniem był Festiwal Muzyczny Costa Barcelona 2026. Przez kilka wyjątkowych dni wspólnie przeżywaliśmy emocje, jakie potrafi dać muzyka: radość, wzruszenie, energię oraz poczucie prawdziwej międzynarodowej wspólnoty.

Każdy koncert, każdy występ i każde spotkanie miały swoją niepowtarzalną historię. Scena wypełniła się nie tylko dźwiękami, ale przede wszystkim pasją, talentem i sercem, które wszystkie zespoły wniosły do tego festiwalu. To właśnie Wy stworzyliście atmosferę, której nie sposób opisać słowami.

Dziękujemy wszystkim zespołom za niezapomniane występy, ogromne zaangażowanie oraz emocje, które pozostawiliście z nami w Costa Barcelona. Wasza muzyka połączyła ludzi z różnych krajów i sprawiła, że ten festiwal stał się czymś więcej niż tylko wydarzeniem — stał się pięknym wspomnieniem, do którego będziemy wracać z uśmiechem.

Szczególne podziękowania kierujemy również do dyrygentów, muzyków, organizatorów, rodzin, przyjaciół oraz publiczności. Dzięki Wam każdy dzień festiwalu miał wyjątkową energię i niepowtarzalny klimat.

Z ogromną radością dzielimy się galerią zdjęć, która zatrzymała najpiękniejsze chwile tych dni — uśmiechy, emocje, muzyczne wzruszenia i wspólnie spędzony czas. 📸✨

Dziękujemy, że byliście częścią Festiwalu Muzycznego Costa Barcelona 2026. Już teraz tęsknimy za tymi chwilami i mamy nadzieję ponownie spotkać się z Wami podczas kolejnych muzycznych wydarzeń. 🎵🌍

Warsztaty wokalne 18.04.2026

To był wyjątkowo inspirujący dzień dla naszego chóru. Podczas dzisiejszych warsztatów wokalnych mieliśmy okazję zdobyć wiele cennych, praktycznych wskazówek dotyczących emisji głosu Spotkanie obfitowało w ćwiczenia, prace nad techniką wokalną w przyjaznej i motywującej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy prowadzącej Marii Krueger- Milej za ogrom przekazanej wiedzy, profesjonalizm oraz inspirację do dalszego rozwoju muzycznego.

Warsztaty odbyły się w ramach stypendium kulturalnego Prezydenta Miasta Starogard Gdański, za co jesteśmy niezwykle wdzięczni. Takie inicjatywy pozwalają nam rozwijać nasze umiejętności i jeszcze lepiej dzielić się pasją do muzyki.

Warsztaty z emisji głosu prowadzone przez Michała Rajewskiego

22 marca wzięliśmy udział w warsztatach z emisji głosu, które poprowadził dla nas Michał Rajewski. Dzięki profesjonalnym wskazówkom doskonalimy technikę, poprawialiśmy jakość śpiewu i uczyliśmy się, jak jeszcze lepiej dbać o nasze głosy. To był inspirujący czas pełen ćwiczeń i pasji!

Warsztaty odbyły się w ramach stypendium kulturalnego prezydenta miasta Starogard Gdański.

Koncert kolęd – 28 grudnia 2024 r.

Dziś koncertowaliśmy pod hasłem „Kolęduj razem z nami”. Chórowi towarzyszył zespół instrumentalny złożony z dwóch skrzypaczek i wiolonczelisty, z akompaniamentem fortepianowym. Dyrygował Łukasz Kiełpiński i Weronika Tissler pod dyrygenturą, której Kolędy i pastorałki wykonał chór dziecięco-młodzieżowy „Cantate Deo” wraz z towarzyszeniem instrumentów. Licznie zgromadzona publiczność także miała okazję do śpiewu zachęcona przez naszego dyrygenta. Wspólne kolędowanie połączyło chóry oraz zgromadzonych w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim.

30.11.2024 -02.12.2024 warsztaty w Krakowie

To był intensywny czas w Krakowie. Wraz z chórzystkami z chóru „Gaudeamus” z Wejherowa i przedstawicielami „Elbląskiego Chóru Kameralnego” z Elbląga mieliśmy w tym pięknym mieście warsztaty z emisji głosu. Prowadzącą była pani Olga Trzebnicka. Rozśpiewania prowadzili nasi dyrygenci Łukasz Kiełpiński i Miłosz Janiak. Urozmaiceniem w ćwiczeniach były przerwy na zwiedzanie Krakowa – tym razem padło na Kazimierz. Wieczorami można było skorzystać z atrakcji na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Na zakończenie warsztatów w niedzielę zaśpiewaliśmy podczas mszy świętej w jednym z krakowskich kościołów. Wzbogaceni nowymi doświadczeniami i wskazówkami Pani Olgi wrócaliśmy do Starogardu Gdańskiego.

13.10.2024 – Koncert „Sing Joyfully” w Starogardzie Gdańskim

Kolejny koncert „Sing Joyfully ” mieliśmy przyjemność zaśpiewać w dniu papieskim w parafii NSPJ w Starogardzie Gdańskim. Wykonaliśmy piękne utwory – w większości po łacinie. Na zakończenie Miłosz Janiak dyrygent Elbląskiego Chóru Kameralnego zaśpiewał utwór o Janie Pawle II a nasze połączone chóry  wtórowały refren. Dyrygowali Łukasz Kiełpiński i Miłosz Janiak. Akompaniament – Filip Grzelachowski